Юлія Тимошенко вважає, що Президент може припинити «кланово-олігархічну змову»

Юлія Тимошенко вважає, що в силах Президента припинити «кланово-олігархічну змову» та сформувати нову демократичну коаліцію, яка зможе обрати ефективний технократичний уряд.

Про це лідер «Батьківщини» заявила в ефірі каналу «112 Україна».

«Мені хочеться вірити в риторику, яку президент озвучив. Зараз президент як лідер нації повинен побачити, що ця змова є. І якщо він не учасник цієї змови, то вінповинен своєю волею зібрати всіх депутатів, які здатні ефективно працювати, і все ж таки створити нову демократичну коаліцію», – наголосила Тимошенко.

На її думку, голосування за резолюцію недовіри уряду засвідчило, що «де-факто і де-юре сьогодні в країні не існує так званої «демократичної коаліції», адже у разі її існування сьогодні було б ухвалено рішення щодо звільнення уряду».

«Виявилося, що ця демократична коаліція – в абсолютній меншості, а в більшості знаходяться клани разом з урядом. Вони по-різному представлені в парламенті, імплементовані в різні фракції, і це той монстр, той спрут і ракова пухлина, які реально сьогодні керують країною. З цього моменту забудьте про існування демократичної коаліції, її не існує. Почалася історія створення нової коаліції», – зазначила лідер фракції.

Політик нагадала, що саме голосів фракції Блоку Петра Порошенка не вистачило для відставки уряду, робота якого визнана незадовільною.

Вона впевнена, що Президент «своєю волею має переконати депутатів своєї фракції проголосувати за відставку уряду і формування нового технічного уряду».

Юлія Тимошенко не виключає можливості формування нового технічного уряду вже цієї сесії, адже урядове питання можна повторно проголосувати за процедурою «ad hoc», не чекаючи осені.
Голова фракції також вкотре наголосила, що «Батьківщина» не претендуватиме на жодну посаду в технічному уряді та відкликає з посади міністра молоді та спорту Ігоря Жданова.

«Ми відкликали міністра Жданова з міністерства молоді та спорту і це тепер його рішення: або він залишається в команді, де є кланова змова, або він йде у відставку. В парламенті і в уряді править непроукраїнська коаліція і ми не будемо давати туди наших міністрів», – зазначила політик.

Юлія Тимошенко упевнена, що немає місця для відчаю, а виходом із складної економічної ситуації в країні можуть стати або «перезавантаження уряду», або «дострокові парламентські вибори – мирні та не революційні», які дозволять сформувати більш патріотичну та прозахідну Верховну Раду.

«Сьогодні вперше за всю історію України за всіма опитуваннями від 70 до 80% людей виступають за прозахідну, проєвропейську орієнтацію. І тому, який би парламент зараз не обирали, туди прийде більше представників громадянського суспільства. Туди прийде команда Саакашвілі, більше депутатів від «Самопомічі», більше представників «Батьківщини» і туди точно не прийде жодна проросійська сила, адже шансів у проросійських сил прийти в парламент немає», – сказала народний депутат.

З огляду на це, лідер «Батьківщини» вважає, що найефективнішим шляхом у боротьбі з кланово-олігархічною змовою є саме дострокові вибори.

«Якщо президент не є учасником цієї кланово – олігархічної змови, то треба оголошувати дострокові вибори», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Напишіть відгук