Україні загрожує нова війна?

Вище керівництво України повело себе вкрай безвідповідально, пишуть західні видання. Київ ризикує втратити підтримку з боку Європи і США, попереджають експерти.

У вівторок, 16 лютого, вдень президент України Порошенко закликав прем’єр-міністра Яценюка піти у відставку, а ввечері Верховна Рада провела голосування про недовіру кабміну. Для прийняття резолюції, яка спричинила б за собою відставку уряду, не вистачило голосів. Світова преса побачила в цій ситуації серйозні ризики як для самої України, так і для її прихильників на Заході.

«Якщо внутрішня криза продовжиться, у покровителів України з’явиться новий головний біль. Міжнародний валютний фонд попередив, що кредит у розмірі 40 мільярдів доларів може виявитися під питанням», — пише Guardian, відзначаючи, що події в Києві вимагають пильної уваги з боку Європи.

«Як ніби проблем у країні недостатньо: тепер Україні загрожує війна між прихильниками реформ і олігархами», — зазначає Süddeutsche Zeitung.

«Конфлікт між президентом і прем’єром не вирішено, криза загострюється. Все більше українців вважає, що обіцянки Майдану не виконані, а волі для боротьби з корупцією недостатньо. Критика лунає і на Заході», — вказує Die Welt. Якщо коаліція в Раді розпадеться і Києву доведеться проводити нові вибори, це стане новим потрясінням для країни, при тому, що рейтинг самого Петра Порошенка теж невисокий.

«Петро Порошенко намагається повернути контроль над ситуацією… Проте залишається під питанням, чи вдасться йому це зробити в середньостроковій перспективі. Перестановки в неефективному уряді не є гарантією стабільності», — пише Die Welt.

«Україна спрямовується в «політичну прірву», — попереджає в статті для Politico американський політолог Адріан Каратницький. За його словами, українська правляча еліта «робить те, що у неї виходить найкраще: веде себе безвідповідально».

Про невдалу відставку уряду України політолог з посиланням на власні джерела пише, що це рішення було прийнято під тиском з боку Заходу. США і Європа дали зрозуміти Києву, що відставка уряду і нові вибори неприйнятні. Якщо перестановки і відбудуться, то Захід розраховує на прихід до влади в Києві такого уряду, який буде більшою мірою налаштований на реформи. «Західні лідери також побоюються, що період політичної невизначеності підірве підтримку санкцій щодо Росії», — йдеться в статті. «Чому наші економіки повинні приносити жертви заради України, лідери якої самі не бажають йти на економічні жертви?» – цитує Каратницький слова брюссельського спостерігача.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *