У Первомайську правоохоронці припинили діяльність нелегального інтернет-провайдера

Зловмисник, не отримавши передбаченого законом дозволу, надавав доступ до мережі Інтернет близько 500 мешканцям Первомайщини. Правопорушнику повідомлено про підозру, вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

До відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області Причорноморського Управління кіберполіції ДКП НПУ звернулись представники ліцензованих фірм-провайдерів, розташованих у м. Первомайську, із заявами про те, що зафіксовано несанкціоноване втручання у телекомунікаційну роботу їх мереж Інтернет, що призвело до блокування інформації та порушенню встановленого порядку її поширення.
«Фахівці, що здійснюють технічний радіоконтроль за радіочастотами, за допомогою спеціальної техніки визначили точку нелегальної роздачі сигналу, а кіберполіцейські встановили зловмисника. 34-річний місцевий мешканець, який раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за скоєння аналогічного злочину і отримав рік умовного покарання у 2015 році, не маючи будь яких дозвільних документів та навіть не зареєструвавшись, як підприємець, орендував квартиру у м. Первомайську та оформив на її адресу 13 підключень до Інтернет-мережі одного з українських телекомунікаційних операторів на підставних осіб», – розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області капітан поліції В’ячеслав Куліуш.

Для здійснення своєї протиправної діяльності винахідливий громадянин обладнав приміщення необхідним оснащенням та за допомогою широкосмугових антен-передавачів й ретрансляторів підсилювачів надавав доступ до мережі Інтернет через широкосмугову радіомережу близько 500 мешканцям м. Первомайська та Первомайського району.

Отримавши дозвіл суду на проведення обшуку, миколаївські кіберполіцейські та слідчі Первомайського відділу поліції провели ряд обшуків, під час яких було вилучено: 27 антен для передачі широкосмугового радіосигналу, комп’ютерну техніку, обладнання для підключення до мережі Інтернет, сервер, з якого здійснювалось управління зазначеною роботою та чорнову бухгалтерію, що підтверджувало причетність чоловіка до вчинення зазначених злочинних дій.

Досудове розслідування по кримінальному провадженню, розпочатому за ознаками ч.1 ст.361 КК України «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку», триває.

Санкція статті передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Очікуються на результати відповідних експертиз.

Напишіть відгук