У первомайчан розпочався сьомий і завершальний тиждень Великого посту

Сьогодні розпочався сьомий і завершальний тиждень Великого посту 2016 – найбільш важкий. Це останнє випробування для парафіян, яке вони повинні подолати перед світлим святом – Великоднем 2016.

Всі дні Страсного тижня називають Великими. Кожен день вшановується Ісус Христос, згадуючи його муки.

Для тих, хто постить, цей тиждень є найбільш суворим. В цей час необхідно перебувати в найсуворішому фізичному і духовному стриманості. Віруючі в Страсний тиждень присвячують себе молитвам, милосердя і доброчесності.

Великий понеділок (25 квітня) – Велика середа (27 квітня)

Сухоядіння (хліб, свіжі, сушені та квашені овочі і фрукти).
Дозволено вживання холодної невареної їжі, рослинної їжі без масла, а також холодного пиття. Один раз у вечірній час.
Великий четвер (Чистий четвер, 28 квітня)

Дозволено їсти гарячу рослинну їжу з олією двічі в день. Дозволено вино, проте трохи — для зміцнення сил тих, хто поститься.
Велика п’ятниця (Страсна п’ятниця, 29 квітня)

Необхідно повністю утриматися від їжі.
Велика субота, 30 квітня

Дозволено один раз в день вжити гарячу рослинну їжу, приготовлену без масла.
Народні традиції, пов’язані зі Страсним тижнем

На Русі Страсний тиждень також називали Червоним, Великим і навіть Русальним (білоруський варіант). Протягом тижня йшла активна підготовка до Великодня. Господарі мили свої будинки, приводили в порядок ділянки, білили піч і стіни. З четверга до суботи господині починали готувати страви для великоднього столу. Вони фарбували яйця і пекли паски, запікали м’ясо. Чоловіки заготовляли дрова, ставили гойдалки до свята. Протягом цього періоду сільські віруючі намагалися мінімально розмовляти один з одним, не веселитися і не влаштовувати зборищ. Вони вірили, що у Страсний тиждень скрізь гуляє нечиста сила і тільки перед Великоднем духи повертаються у свої могили.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *