Скільки в середньому українці в місяць платять за комуналку?

Уряд вирахував середню платіжку за «комуналку» для українців. Згідно з повідомленням Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ сума в квитанції коливаються від 927 грн до 2242 грн в залежності від кількості кімнат в квартирі. Адже, плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири.

Поміж тим, у Міністерстві зазначили, що вартість ЖКП складає приблизно 18% від середньої зарплати українців. При цьому, заборгованість за «комуналку» населення таном на 1 січня 2016 року становить 10,98 млрд грн.

Втім, якість наданих житлово-комунальних послуг, за які сплачує населення, не завжди задовільна. Наприклад, у столиці Київська міська державна адміністрація визнала, що втратила контроль над якістю надання ЖКП.

«У діючому законодавстві система контролю (за якістю надання житлово-комунальних послуг – ред.) відступає усе далі і далі в тінь. Фактичних важелів впливу на надавача послуг у галузі ЖКГ у місцевої влади наразі немає» – зазначив заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства Київської міської державної адміністрації Іван Пастухов.
Втім, не зважаючи на неякісну «комуналку» в уряді вважають, що потепління надворі є передумовою для подальшого зниження споживання газу в країні.

«Зараз ми проводимо калькуляцію по обсягах споживання газу. Тому що січень місяць був дуже холодний, грудень був теплий, і зараз ви бачите, що ситуація також по температурі в принципі сприятлива для зменшення споживання природного газу. Ми пройдемося повністю по всіх областях і по всім категоріях споживачів для того, щоб визначитися, чи необхідно добавляти, чи ми вкладемося в соціальну норму 1200 кубічних метрів газу», – сказав Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

При цьому, українцям не варто забувати, що додаткове фінансове навантаження кварплата отримає вже з весни. Адже з березня в Україні підвищуються тарифи на електроенергію.
Зважаючи на те, що якість надання житлово-комунальних послуг залишає бажати кращого, втім на сумі до сплати в платіжках це не відображається.

Тож, «Україна Комунальна» вирішила поцікавитись у своїх читачів: «Чи знають вони, з яких послуг формується квартирна плата?»
Відповідне опитування проводилось в період з 15 по 22 лютого.

Згідно з результатами, 40% респондентів заявили, що не впевнені у тому, що знають всі складові, які входять до квартплати. Ще 34% зазначили, що не мають уявлення щодо того, з яких послуг формується квартирна плата. При цьому, 21% опитаних заявили, що знають всі послуги, які входять до квартирної плати і 3% зазначили, що їм це не цікаво.

Напишіть відгук