Пам`яті маестро з Богопілля: в Первомайську відкрито унікальну виставку Антонюка

11 жовтня, первомайці відзначали 75-у річницю від дня народження відомого земляка, майстра пензля, народного художника України, Андрія Антонюка. Яскравим початком стало відкриття унікальної виставки «Свіча роду» в Первомайському краєзнавчому музеї.

1539335463_anto

Тут були представлені полотна художника, які раніше ніде не експонувалися. Серед представлених робіт художника – і майже фотографічні пейзажі, і картини ранніх років, написані в різних стилях, і такі, де вже чітко прослідковується почерк, відомий всім поціновувачам творчого генія Антонюка.

1539335486_anton

“Ці картини можна було побачити тільки там, де вони зберігалися, – розповідає племінник художника Олександр Антонюк, – у батька, сестри, у братів, у мене. Частина була знайдена у бабці на горищі. Деякі з них попалені. Тут є й роботи, які Андрій Данилович писав, ще навчаючись в училищі.”

1539335571_antonyu

На цю знаменну подію зібралися рідні та друзі майстра, його знайомі, однодумці, а також представники первомайської інтелігенції, котрі мали що розповісти.

По завершенню відкриття виставки присутні відвідали Первомайську ЗОШ №17. Там підготували вечір-реквієм, присвячений ювілею Андрія Антонюка.

Після вступних слів рідним Антонюка було надано право урочисто відкрити меморіальну дошку маестро з Богопілля.

Друзі Андрія Даниловича подякували усім небайдужим та поціновувачам творчого генія за збереження памяті – як в серцях, так і на матеріальних носіях. Присутні наголошували на тому, що художник щиро і віддано любив свій рідний край, і нині має принаймні всеміську любов у відповідь.

На завершення вечора пам`яті учні та педагоги школи, а також запрошені гості поклали квіти до меморіальної дошки великого земляка, яка нагадуватиме кожному про партіота та митця, що прославляв Первомайськ.

Напишіть відгук