На Миколаївщині впроваджуватиметься проект «Вчимося жити разом»

24-25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом».

У роботі наради взяли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва. Від Миколаївщини -фахівець департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації та регіональний координатор проекту Т.Демиденко.

Проект «Вчимося жити разом» має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. На формування саме цих компетентностей спрямовано зміст освіти «Нова Українська Школа».

У процесі впровадження проекту «Вчимося жити разом» у 25 регіонах України планується наступне удосконалення навчально-методичних матеріалів для вчителів та учнів, розробка і впровадження інноваційних он-лайн курсів для масової підготовки вчителів з методики викладання курсів на засадах компетентнісного підходу, підготовка фахівців початкової, основної та старшої школи для обласних інституцій післядипломної педагогічної освіти, а також моніторинг процесу впровадження та оцінка впливу проекту на знання, цінності, ставлення, уміння, поведінку учнів.

Проект «Вчимося жити разом» має повне ресурсне забезпечення, а також статистично доведену ефективність впливу на знання, ставлення, уміння та поведінкові практики учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Ефективність проекту визначалась шляхом проведення он-лайн опитування за процедурою «ДО» та «Після».

Детальніше з результатами оцінки ефективності проекту за 42 індикаторами можна ознайомитися за посиланням.
Поширення проекту «Вчимося жити разом» на всю Україну здійснюватиметься шляхом його інтеграції в програми післядипломної (додипломної) підготовки вчителів та навчання учнів. Відповідний план заходів затверджено наказом МОН від 21.04.2017 № 624 «Про затвердження плану заходів на 2017 рік з реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом».

Проект впроваджується за ініціативи Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Напишіть відгук