На Миколаївщині планують створити інклюзивно-ресурсні центри

Створення інклюзивно-ресурсних центрів та основні завдання щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на Миколаївщині обговорили керівники райдержадміністрацій, міських рад та територіальних громад на чолі з першим заступником голови Миколаївської ОДА В’ячеславом Бонем на нараді щодо розвитку інклюзивного навчання в області у четвер, 23 листопада.

В’ячеслав Бонь акцентував, що рух, який започаткувала Марина Порошенко щодо впровадження інклюзивної освіти в Україні є надзвичайно важливим, і Закон України про освіту, який всебічно підтримує дітей з особливими потребами сьогодні надзвичайно гостро ставлять питання про створення у регіоні усіх необхідних умов для повноцінного навчання та реалізації дітей з інклюзією.
«Це дуже важливе питання: є діти, які тяжко хворі, і їм дійсно важко або навіть неможливо навчатися в загальноосвітніх навчальних закладах. Дитині необхідна увага з боку батьків, необхідно бути повноцінними у соціумі. Дитинство закінчиться, але їм необхідно буде дорослішати», – зазначив В’ячеслав Бонь.

Заступник голови ОДА наголосив, що розвиток інклюзивного навчання в області потребує системного характеру, саме задля цього при департаменті освіти і науки Миколаївської ОДА створено сектор з питань інклюзивної освіти. Він контролюватиме та допомагатиме райцентрам і ОТГ впроваджувати на місцях інклюзивно-ресурсні центри, які в свою чергу, стануть акумулятивним середовищем для педагогів і батьків, що займаються дітьми з особливими потребами. Крім цього, у кожному відділі освіти в області буде спеціаліст, який опікуватиметься питаннями інклюзивного навчання.

В’ячеслав Бонь наголосив, що основне завдання, яке ставить голова ОДА Олексій Савченко – це переведення дітей з навчання вдома, з інтернатного навчання до загальноосвітніх закладів. І, звичайно, створення відповідної інфраструктури та санітарних умов для дітей з особливими потребами

Напишіть відгук