Мешканці Миколаївщини продовжують довіряти інтернет-аферистам

Правоохоронцями розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України «Шахрайство», вживаються заходи щодо встановлення осіб зловмисників.

Двоє мешканців м. Южноукраїнська звернулись до поліції із заявами про те, що вони стали жертвами злочинних дій. Так, 61-річна жінка розповіла, що їй на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником банку та повідомив, що їх установою здійснюється перевірка даних банківських рахунків всіх клієнтів. У зв’язку з чим, зі слів телефонного співрозмовника, заявниці потрібно було назвати номер та код банківської картки. Нічого не підозрюючи, потерпіла повідомила незнайомцю всі дані, які той запросив, а натомість отримала повідомлення на мобільний телефон про зняття з її картки всіх наявних грошей в сумі майже 11800 гривень.

Зі слів ще одного заявника, 45-річного мешканця м. Южноукраїнськ, він, знайшовши на одному із веб-сайтів мережі Інтернет оголошення про продаж мопеду, зв’язався із продавцем по телефону, номер якого був вказаний у об’яві, та домовившись з ним про купівлю-продаж, переказав телефонному незнайомцю на вказаний ним банківський рахунок передоплату у розмірі 700 гривень. Не дочекавшись замовлення в обумовлений термін, потерпілий неодноразово намагався зв’язатись із «продавцем», але всі його спроби були марними — номер абонента був вже поза зоною досяжності.

31-річна мешканка м.Первомайська повідомила, що вона за допомогою всесвітньої павутини познайомилась із незнайомцем, який назвався громадянином Великобританії. Упродовж місяця заявниця листувалась із «іноземцем», а потім він написав їй електронного листа, в якому сповістив, що, бажаючи зробити їй приємне, надіслав на її адресу посилку з подарунками та грошима. Наступного дня жінці зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником поштової фірми та повідомив, що на адресу їх установи на її ім’я із-за кордону прийшла «цінна» посилка, для отримання якої їй потрібно сплатити так званий «аеропортний збір» у розмірі 21760 гривень. Нічого не підозрюючи, жінка, довірившись телефонному співрозмовнику, переказала на вказаний ним рахунок необхідну суму, але очікуваної посилки так і не отримала. Всі подальші спроби потерпілої зв’язатись із «іноземним» приятелем та «працівником» поштової фірми були марними – зв’язок з ними був вже відсутній.

Слідчими підрозділами Южноукраїнського відділення поліції та Первомайського відділу поліції ГУ Національної поліції в Миколаївській області розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України «Шахрайство», санкція якої передбачає покарання від штрафу до обмеження волі на строк до трьох років.

Правоохоронцями встановлюються особи зловмисників, причетних до скоєння вказаних злочинів.
Увага! Шановні громадяни, правоохоронці вкотре застерігають: не розголошуйте свої персональні дані, коди до банківських карток, їх номери тощо. Також, виконуючи фінансові операції під час здійснення замовлень у мережі Інтернет, не поспішайте віддавати свої гроші за товар, який вам ще не надійшов. Будьте уважними та обережними.
У разі виникнення підозрілих ситуацій негайно телефонуйте до поліції за телефоном «102».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *