Всесвітньовідомий британський скрипаль і диригент Невілл Маррінер помер

Всесвітньовідомий британський скрипаль і диригент Невілл Маррінер помер у віці 92 років. Про це повідомила музична Академія святого Мартіна в полях, засновником якої був покійний. Фактично академією іменується знаменитий камерний оркестр, названий на честь Церкви святого Мартіна в полях на Трафальгарській площі Лондона, під склепіннями якої цей колектив дав свій перший концерт в 1959 році.

“Академія з глибоким сумом сповіщає про смерть Невілла Маррінера, її засновника і довічного президента. Невілл тихо пішов з життя вночі 2 жовтня”, – йдеться в повідомленні.

Маррінер був художнім керівником прославленого оркестру з 1958 по 2011 роки. До цього періоду він грав у струнному квартеті, який входив до складу Лондонського симфонічного оркестру, а потім вирішив створити власний камерний оркестр, складений з кращих музикантів британської столиці.

Одним з найвідоміших записів Академії святого Мартіна став знаменитий саундтрек до фільму Мілоша Формана “Амадей” (Amadeus, 1984), який є екранізованої біографією Моцарта.

Творча діяльність Маррінера не обмежувалася академією. Він співпрацював з видатними маестро ХХ століття, такими як Артуро Тосканіні, Леопольд Стоковський, П’єр Монте, Герберт фон Караян та іншими, і керував уславленими музичними колективами, в тому числі симфонічними оркестрами штату Міннесота і Штутгартського радіо, а також камерним оркестром Лос-Анджелеса.

У 2014 році 90-річний Маррінер став найстаршим диригентом, який виступив на щорічному лондонському фестивалі класичної музики Proms (“Промс” або “Променадні концерти”).

Напишіть відгук