Пісенний конкурс “Євробачення-2016” підніс черговий неабиякий скандал

Після того як організатори нарешті розібралися з прапорами, дозволеними слухачам/уболівальникам з конкретної держави для розгортання під час виступу їх представників, зі Стокгольма надійшла ще звістка, чутлива для будь-якого росіянина.

Розповсюджуваний в соціальних мережах анонс виступів всіх учасників майбутнього заходу, підготовлений бразильською фанаткою пісенного конкурсу, містить неприкрите посягання на територіальну цілісність Російської Федерації.

На фрагмент виступу кожного з артистів бразилійка накладала силует карти його країни, розфарбованої в кольори національного прапора. Судячи із зображення, накладеного автором на відео української співачки Джамали, російський регіон Кубань приписаний до… території України.

Шведським телевізійникам, очевидно, здалося, що цього казусу замало. І українцям милостиво «відстебнули» ще й немаленькі фрагменти Бєлгородської, Курської та Воронезької областей, а як бонус додали місцевості Берестейщини і Лемківщини (обидві нині входять до складу Республіки Білорусь та Республіки Польща).

“Історично так уже багато століть і було, живим доказом чого є величезний відсоток етнічних українців серед корінних жителів Кубані. Приписати цю територію до РРФСР свого часу вирішила вже радянська влада, яка, до слова, також включила Кримський півострів до складу УРСР”, – прокоментував сьогоднішні «географічні новини» білоруський сайт “by24”.

Схоже, мову в даному випадку слід все ж вести не про підступний умисел сіверян, а про прикру помилку. Карта Росії, накладена на відеоанонс Сергія Лазарєва, також має в своєму складі Кубань. Крим, щоправда, до складу Росії не включений.

Напишіть відгук