Крістіан Лабутен може втратити монополію на випуск жіночого взуття з червоною підошвою

Відомий французький дизайнер Крістіан Лабутен може програти суд голландській компанії і позбутися ексклюзивного права на виробництво жіночого взуття із червоною підошвою, пише The New York Times.

Image #: 1142242    Shoe designer Christian Louboutin, poses at his shop in Motcomb Street, London, Thursday, March 17, 2005. Photographer: Eleanor Bentall/Bloomberg News. /Landov
Image #: 1142242 Shoe designer Christian Louboutin, poses at his shop in Motcomb Street, London, Thursday, March 17, 2005. Photographer: Eleanor Bentall/Bloomberg News. /Landov

К.Лабутен зробив собі ім’я завдяки виготовленню жіночих туфель на дуже високих підборах, примітною ознакою яких є яскраво-червоний колір підошви. Вартість такого взуття може доходити до $1 тис.
У 2012 році дизайнер подав до суду на голландську компанію Van Haren, яка також почала продавати туфлі на високих підборах і з червоною підошвою, але за набагато меншою ціною. На його думку, продукція фірми порушувала його інтелектуальні права. Суд першої інстанції став на бік дизайнера, і Van Haren довелося призупинити продаж зазначеного взуття.

Однак компанія подала апеляцію, і тепер справа дійшла до Європейського суду, вищої судової інстанції ЄС. І в середу стало відомо, що генеральний адвокат суду Мацей Шпунар рекомендував винести рішення не на користь К.Лабутена. Зокрема, він дійшов висновку, що форма товару не повинна розглядатися окремо від його кольору, а форма не визнається торговою маркою на території ЄС.

2 016
2 016

Його рекомендація не є обов’язковою для виконання, проте зазвичай суди дослухаються до думки генерального адвоката.

Напишіть відгук