Цілий мікрорайон Первомайська відрізаний від цивілізації

Мікрорайон Первомайська Пороновка якби не був підключений до електропостачання і декількома рейсами міських маршруток, сміливо міг би претендувати на селище, відрізаний від цивілізації.

Близько сотні будинків минулого окремого селища, місцеві жителі називають «ні село, ні місто», хоча сама назва Пороновка пішло від поромної переправи, яка впродовж декількох століть служила тут як стратегічна переправа через Південний Буг. Повідомляють НовостиN.

Сам знаменитий поет Олександр Пушкін переправлявся тут, повертаючись з Кишинева в Кам’янку. Давно в Пороновке немає поромної переправи, немає водопровідних мереж для питної води, немає природного газу, немає школи та дитячого садка. На протилежному березі річки мікрорайон цукрового заводу і молочноконсервного комбінату, поруч село Кінецьпіль, де існують популярні в місті і в Першотравневому районі школи.

Кілька десятків пороновскіх школярів відвідують школи як в мікрорайоні на протилежному березі, так і в селі Кінецьпіль, один учень відвідує школу на найближчому мікрорайоні Первомайська Богополі, відстань до якої більше 6 км.
У теплу пору року учні переправляються через річку на човні, наданої міською владою, а взимку по льоду, благо, що лід тут товщі зважаючи на відсутність течії через підпору водосховища Першотравневої ГЕС. У період міжсезоння, діти добираються до своїх школам рейсовими автобусами, що виливається в відстань не менше 15 км в один кінець.

На одній з останніх сесій Первомайської міськради було прийнято рішення забезпечити доставку дітей шкільними автобусами, але за умови, що місцевий депутат міськради проведе агітацію серед батьків з метою перевести всіх дітей з Пороновкі в школу № 17 на Богополі, яку відвідує поки лише один житель забутого Богом мікрорайону.

Нинішні снігопади та хуртовини зовсім на кілька днів відрізали Пороновку від автобусного сполучення і шлях в школи по льоду виявився єдино можливим.

Напишіть відгук