Відбулася позачергова сесія щодо ситуації на Південному Бузі

Вчора, 29 вересня, відбулась позачергова сесія Первомайської міськради. Питання, винесене на розгляд, стосувалось подолання катастрофічної ситуації, яка склалась на річці Південний Буг.

Нагадаємо, більше 2 тижнів тому було розпочато скид води з Первомайського водосховища, оскільки планувались ремонтні роботи гідротехнічної споруди ГЕС. 28 вересня вода в Південному Бузі впала до критично низького рівня, що призвело до завдання збитків водним біоресурсам річки та унеможливило забезпечення в повній мірі питною водою третини міста.
Для запобігання виникненню надзвичайної ситуації та стабілізації водопостачання в місті, депутати прийняли рішення «Про звернення депутатів міської ради щодо стабілізації водопостачання у місті Первомайську», в якому звернулися за допомогою у розв’язанні питання до Верховної Ради України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Держагентства водних ресурсів України, Фонду Держмайна та правоохоронних органів.
Пізніше, ввечері 29.09., було проведено відеоселекторну нараду за участю компетентних органів. На ній керівництво Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг повідомило, що вода для наповнення Первомайського водосховища вже спущена. Протягом 2-3 днів вона має дістатися міста. Проте розміщені вверх по течії водосховища спустошені через погодні умови, що може негативно вплинути на обсяг води, яка дійде до Первомайська.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *