Учасникам незаконних розкопок кургану на Миколаївщині правоохоронці оголосили підозру

У ході досудового розслідування встановлено, що на початку червня 2020 року 49-річний житель Києва, володіючи знаннями в області культури та мистецтва, з метою збагачення організував проведення незаконних розкопок кургану, розташованого на території сільськогосподарських угідь Скобелевської сільської ради Казанківського району Миколаївської області, що є державною власністю та відносяться до категорії особливо цінних земель культурної спадщини.

Зловмисник залучив до незаконної діяльності ще трьох осіб, яким були відведені певні функції. Фігуранти, під керуванням організатора, уклали фіктивні договори з приватними фірмами щодо охорони обраного ними об’єкта та про надання послуг спеціальної техніки, за допомогою якої здійснювались незаконні розкопки. Для пошуку рухомих предметів, що походять із об’єктів археологічної спадщини, зловмисники викопали котлован, частково пошкодивши курган, чим завдали шкоду державним інтересам. Триває ряд експертизи, у т.ч. щодо встановлення суми збитків.

– Під час розслідування слідчі провели більше трьох десятків обшуків по всій Україні, у ході яких відшукали документи та предмети, які мають значення речових доказів, – зазначив начальник ГУНП в Миколаївській області полковник поліції Сергій Шайхет. – Зараз трьом особам, що є організаторами, повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, двоє з них оголошені в розшук. Ще понад 10 осіб, які були виконавцями, чекають на юридичну оцінку своїх дій, яку нададуть слідчі та процесуальні керівники.
ВІДЕО

За матеріалами ВК ГУНП у Миколаївській області

Напишіть відгук