Телеканал «ОЛТА» вітає усіх представниць найчарівнішої половини людства зі Святом Весни – Міжнародним жіночим днем – 8 Березня!

Восьме березня давно вже вважається офіційним початком весни, адже саме в цей день на вулицях всіх міст пахнуть букети квітів в очікуванні своїх покупців.
58ef6458661d884b55718e4d4ac9f0b5a40fcd9a
Історія появи свята 8 березня
fullsize
Мало хто знає, але історія святкування всесвітнього жіночого дня йде в глибоку старовину, під час правління римських імператорів. У стародавньому Римі був призначений день, який було прийнято вважати жіночим. Святкували його як вільні жінки, так і рабині. Подружжя отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабиням в цей день не дозволяли працювати. Всі жінки, одягнені в свої найкращі вбрання та вінки з квітів, сходилися в храм, побудований на честь богині Вести, яка вважалася захисницею сім’ї та берегинею домашнього вогнища.

Ця версія появи свята є неофіційною, так як все-таки більшість людей пов’язують 8 березня з боротьбою жіночої статі за рівноправність, яка розгорнулась в США на початку 1857 року. В той час на вулиці вийшли жінки, вимагають рівноправності з чоловіками. Справа в тому, що на відміну від чоловіків, які працювали всього 10 годин в день, жінки працювали на 6 годин більше їх і в кінці кінців вони виступили з претензіями до свого керівництва та уряду. Також серед вимог робітниць фабрик було збільшення заробітної плати до рівня оплати праці чоловіків і належні умови праці, так як багато жінок були змушені працювати в тісних сирих приміщеннях. Для підтримки проведення маніфесту і посилення боротьби за права жінок почали масово створюватися профспілкові організації на підприємствах. Датою появи першого з них і вважається 8 березня.

З того моменту боротьба за права жінок розгорталася з величезною силою. Вже на початку 20 століття в місті Чикаго величезні натовпи жінок вийшли на вулиці, вимагаючи, щоб до них ставилися з повагою, а не бачили в них лише домогосподарок і посудомийок. Жінки вимагали надання їм права служити в армії та правоохоронних органах, працювати на підприємствах, обирати і бути обраними, а також мати рівні з чоловіками права. На жаль, в той день виступаючим не вдалося домогтися свого, і на час демонстрації забули.
Трохи пізніше 8 березня 1908 року американки вийшли на вулиці, вимагаючи, щоб було заборонено працю дітей, щоб були покращені умови роботи на підприємствах і жінкам були надані права щодо вибору органів влади.
933057_2119894
Через два роки в Копенгагені провели конференцію, на якій Клара Цеткін, представниця соціально-революційної партії, виступила ініціатором проведення подібних жіночих демонстрацій у всіх країнах. Таким чином, політик сподівалася, що жінки почнуть більш активно захищати свої права і виступлять проти соціальної нерівності, бідності та війни. У 1911 році жіночий день почали святкувати в Швейцарії, Німеччини та Данії. У Союзі 8 березня стало офіційним святом лише в 20-і роки 20 століття, в роки становлення і розвитку радянської влади. Тільки в 1965 році жіночий день став неробочим днем. Починаючи з 1977 року, 8 березня ООН було міжнародним жіночим днем.

Міжнародний жіночий день у світі
1378121352
Як би там не було, в 1977 році СРСР запропонував ООН запровадити День боротьби за жіночі права у всіх країнах, пропозицію підтримали. Генеральна Асамблея закликала всі країни проголосити будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру. Кожна держава могла обрати дату згідно з культурними чи історичними особливостями.

Сьогодні офіційно 8 березня святкують лише в країнах СНД і в деяких інших, таких як: Китай, Північна Корея, Ангола, Камбоджа, Лаос, Македонія, Непал. У них 8 березня є вихідним днем (червоний колір на карті). В деяких державах в цей день вихідний мають виключно жінки (оранжевий колір). Інші ж країни продовжують роботу, та це не означає, що вони ніяк не реагують на міжнародний жіночий день

Висновки

Виявляється, свято започаткували на знак жіночої боротьби за рівноправ’я з чоловіками – проблему, яка і для сьогоднішнього суспільства залишається доволі актуальною. І якщо вже реально дивитись на факти, 8 березня – свято не зовсім комуністичне. Більшовики всього лиш зробили його державним. А якщо подумати логічно: боротьба жінок за власні права присутня в багатьох державах з абсолютно різною внутрішньою політикою та ідеологією, це ми прекрасно можемо бачити на прикладі сучасного суспільства.
З часом «свято сильних жінок» дещо «деформувалось»: сьогодні 8-го березня представниці прекрасної статі дозволяють чоловікам цілком і повністю догоджати їм, отримують подарунки, сніданки в ліжко і силу-силенну компліментів (навряд чи феміністки початку 20 століття так собі уявляли Міжнародний день боротьби жінок за рівноправ’я).
1425813980_136440_shutterstock_62102521
Так ось і в першому, і в другому варіанті є проблиски чогось хорошого, чогось вартого уваги, чогось, що в перспективі могло би справді стати теплим весняним святом. Однак негативне ставлення до історії 8 березня, очевидно, перевершує усі позитивні аспекти.

Зауважте, вас ніхто не змушує робити приємні сюрпризи коханій дівчині чи мамі тільки один раз в рік, саме 8 березня. Це можна зробити і в будь-який інший день. Але головне не забувати про мінімальні знаки уваги, і тоді жодне свято не потрібне.

А загалом, святкувати ви можете все, що забажаєте, слухати інших при цьому не обов’язково. У вас є власна голова на плечах. І якщо саме 8 березня має для вас особливе значення чи викликає приємні спогади, нехай так воно і буде.

Зі святом весни Вас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *