Первомайськ на грані екологічної катастрофи

Вчора, 28 вересня, вода в Південному Бузі впала до критично низького рівня. Ситуація склалася внаслідок спуску води, що проводиться щороку для планового ремонту на ГЕС. Втім, цьогоріч внаслідок скиду на гідростанції річка вище за течією обміліла настільки, що це загрожувало припиненням водопостачання, загибеллю флори та фауни. Катастрофічну ситуацію необхідно було вирішувати негайно.

Активісти і представники рибінспекції забили на сполох і намагалися достукатися до профільних інспекцій та вимагали реакції місцевої влади. Допоки ж на місце виїхав депутат Олексій Молдован та викликав поліцію, аби задокументувати ситуацію на річці. Крім того, аби якнайшвидше відреагувати на ситуацію, група активних депутатів: Михайлюк, Глушко, Медведчук, Молдован та Сотський — написали звернення на ім’я міського голови про скликання термінової позачергової сесії.

Кількома годинами пізніше 28.09. відбулось засідання комісії з ТЕБ та НС, де були присутні представники ГЕС, водоканалу, місцевої влади та активісти. В результаті було виділено відсів та щебінь, якими вночі вручну первомайці закидали шлюз, щоб послабити відтік води та принаймні зберегти той рівень, який залишився. Спільна біда та порятунок річки обєднали активістів, депутатів і представників міської влади.

Рівень води в Південному Бузі наразі дещо піднявся, проте катастрофа і надалі потребує повної ліквідації.

Більше — у відео

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *