«ОБРІЙ» у «ПРОСТОРІ» музею

82336464_473047080317242_4130691960933449728_n

«ОБРІЙ» у «ПРОСТОРІ» музею
Напевне назва цієї короткої статті-звіту найточніше характеризує зустріч з читачами поета, барда, блогера Олександра Кучеренка (Сашко Обрій) в Первомайському краєзнавчому музеї одночасно з презентацією персональної виставки живопису, графіки, різьби по дереву нашого земляка Андрія Нестерова під назвою «ПРОСТІР».
Олександр Кучеренко теж наш земляк, уродженець Південно-Українська, випускник Севастопольського інституту кібернетики НАН України, інженер – атомник, який відпрацювавши чотири роки за фахом, зрозумів, що рідна мова, поетичне Слово, любов до України – це його доля.
Олександр написав і видав три поетичні книги, найоригінальнішу і найяскравішу «БУСОЛ» презентував під час зустрічі, готує до друку нову четверту збірку. Аби перебувати в творчій аурі мистецького середовища перебрався до Києва, закінчив річні журналістські курси, влаштувався старшим науковим співробітником до «Музею книговидання та друкарства», що діє на території Києво-Печерської Лаври. Змінив фах і долю! Сашко Обрій каже, що задоволений своїм рішенням і перебуває в гармонії з собою – читав вірші, співав під гітару пісні, написані на власні тексти, пронизані як гумором, іронією, так і біллю за долю України. Глядацька зала була уважною і вдячною автору як за представлені твори, так і вільну, щиру манеру спілкування з аудиторією.
А ще ця зустріч була знаковою в тому, що художник Андрій Нестеров, який ніс для Олександра свою гітару, випадково зустрівся з поетом на Богополі біля мосту через нашу річку БОГ, коли обоє йшли до музею. Як виявилося, у них багато спільних знайомих митців-однолітків львівян, адже Андрій Нестеров випускник Львівської академії мистецтв, а Сашко Обрій співорганізатор та учасник численних літературно-мистецьких фестивалів, що проходять, зокрема, на Західній Україні. Тож в нашому музеї митці побачили й почули твори один одного та ще й на Різдвяні свята порадували як школярів, так і дорослих, а це відомі творчі люди нашого міста – Григорій Усатюк, Анастасія Рябикіна, Ігор Крушельницький, Наталія Клименко, Тетяна Хмара…
Творчу зустріч автор завершив піснею «Україна завжди буде!» на сл. Дмитра Корчинського та муз. Тараса Компаніченка. А шанувальникам його творчості пообіцяв надіслати книги з автографом з Києва на адресу музею.
Деталі про зустріч: ВІДЕО та фотоколаж шукайте у Фейсбуці на сторінці Первомайського краєзнавчого музею.
Юрій Островершенко.82336792_1564022467098900_8201439497108324352_n

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *