“Захистимо Бузький Гард!”: акція на захист унікальних територій Миколаївщини

“Захистимо Бузький Гард!” 21 квітня на Миколаївщині відбулась акція проти підняття рівня Олександрівського водосховища до відмітки 20,7 м та затоплення частини Національного природного парку «Бузький Гард».

Троє учасників російсько-української війни – Олександр Терещенко, Олег Кравець та Олександр Кротик, – котрі втратили кінцівки, прикували себе ланцюгами до скелі на Гардівському острові, щоби привернути увагу до проблеми. Акція пройшла під гаслом: «Мене не вбив російський солдат, мене вбиває Енергоатом».
Організували акцію ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» і «Національний корпус Миколаїв». Долучились активісти, небайдужі представники громад з усієї області, історики та екологи, які роками наголошують на ризиках підняття рівня води: нині затопленим може опинитися 21 гектар унікальної території.
Долучились до зібрання і депутати обласної ради, члени екологічної комісії. Вони спонукали до діалогу представників “Енергоатому”, котрі прибули на місце проведення акції. Ті, в свою чергу, запевняли, що діятимуть в рамках дозвільних документів та закону.
Однак, як говорять екоактивісти, законність дій ще не означає їх виправданості: для довкілля, для історії та для місцевих жителів. Адже є нюанси. Деталі – в матеріалі ТК “Олта”.

Наразі учасники акції закликають усіх українців доєднатись та висловити свій протест проти затоплення Бузького Ґарду . До 20 травня ще можна вплинути на ситуацію, надіславши лист на адресу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Напишіть відгук