РОКОВИНИ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції

26 квітня – це дата, яку не викреслити з життя і біографії країни. Тридцять чотири роки тому, в такий же ясний квітневий день світ потрясла найбільша в історії людства радіаційна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Її наслідки вплинули на долі мільйонів українців, завдали величезного збитку економіці і довкіллю. І скільки б не минуло років, дзвони Чорнобиля щороку стукатимуть в наші серця, змушуючи зупинитись і озирнутись у той страшний 1986-й…

24 квітня 2020 року в Сквері пам’яті на території Свято-Варварівської церкви відбулось покладання квітів до пам’ятника жертвам аварії на Чорнобильській АЕС. Вшанувати героїв-чорнобильців, що ціною свого життя ліквідовували наслідки аварії прийшли заступник міського голови, начальник управління соціального захисту населення міської ради Ольга Колесніченко, депутат міської ради Геннадій Головчак, голова міської асоціації інвалідів та постраждалих Чорнобиля Василь Цихоня, заступник начальника управління соціального захисту населення з питань організації роботи з сім’єю Наталія Гонтарук.

Чорнобильська аварія стала однією з найбільших катастроф в історії людства. Під час ліквідації наслідків техногенної катастрофи десятки тисяч відданих патріотів пожертвували своїм життям і здоров’ям заради безпечного майбутнього України. Наші земляки теж віддали життя, ліквідовуючи наслідки трагедії. Згадаємо поіменно героїв-чорнобильців, яких вже немає серед нас:

Валентин Колесніченко

Станіслав Павленко

Віктор Овсянецький

Карл Єрсак

Сергій Головач

Василь Барда

Анатолій Клименко

Микола Алтухов

Олег Сорочинський

Олександр Карпюк

Володимир Сігаєнко та багато інших.

Їх подвиг назавжди залишиться в наших серцях та пам’яті.

Яскравими сторінками вписані в історію нашої держави героїчні вчинки ліквідаторів, які гасили пожежу на четвертому енергоблоці, зводили саркофаг над зруйнованим реактором, забезпечували евакуацію людей, охороняли громадський порядок, доставляли вантажі, надавали медичну допомогу, залишалися в екстремальних умовах працювати на станції та виконували інші важливі завдання.

Ми дякуємо ліквідаторам за героїзм і мужність, бажаємо вам здоров’я, добробуту та довгих років життя!

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *